Колко кафе пием е въпрос на ген

Вкусът ни към кафето предава ли се от родителите ни или това е заради нашата среда?

Отговор на този въпрoс се опитват да дадат изследователи от Училището по медицина и дентална медицина „Шулих” и Калифорнийския университет в Сан Диего (UCSD), които са използвали генетични данни и собствени данни за консумация на кафе, за да съберат в проучване за асоцииране на генома (GWAS).

Тези видове изследвания използват големи обеми генетични данни, за да помогнат на изследователите да идентифицират генетични варианти, гени и биология, свързани с конкретно заболяване или определени здравословни черти.

Използвахме тези данни, за да идентифицираме части в генома, свързани с вероятността дали някой е склонен повече или по-малко да консумира кафе, а след това да идентифицираме гените и биологията, които биха могли да са в основата на приема на кафе, казва Хейли Торп, водещ изследовател на проучването и постдокторантски изследовател.

Наследяваме ли от родителите си вкусът към кафето, чети в zdrave.to.

Related posts

ГДБОП с нов удар! Разкриха втори нелегален склад с милиони цигари в Пловдивско

Как да получим без затруднения пратките си за празниците – разкриха от митниците

Не правете никога това в Пакистан, защото ще стане страшно ВИДЕО

Този уебсайт използва бисквитки, за да подобри вашето изживяване. Ще приемем, че сте съгласни с това, но можете да се откажете, ако желаете. Прочетете повече