Ревизоро шокира! Каква дивотия му казал Кирил Петков в самолета

Как да помогнеш на тези хора, като всичко, което си искал да направиш, те всичко са затрили? Това попита в ефира на bTV бившият екоминистър Емил Димитров.

„Каква беше реакцията на първия министър, който дойде след мен? Този оперативен център, който наблюдава водите в цяла България, да се ликвидира.

Виждам Кирил Петков в един самолет и му казвам: Г-н Петков, не съсипвайте институцията, това с лични пари съм го правил. С мои, с дарения. Той помага за въздуха, за отпадъците, за водите… Не го затривайте.

А той ми вика: Те ми казаха, че и по телефона може да се направи. Е, ако има криза догодина за Южното Черноморие – по телефона. Зная, че са го подвели, но… Той шеф на телефонната централа ли стана тогава или премиер?“, възмути се Димитров.

В язовира за питейна вода „Камчия“ вода ще има за още 108 дни, ако не завали. Те харчат зимата по 5 милиона кубика вода. По 250 000 кубика на ден се харчат зимата“, заяви Димитров.

Все още може да се закърпи положението за годината, добави той.

Предизвикана криза

„Ние имахме един резерв от 20 милиона за война предвиден, така се казва. Но трябваше съоръжение да се купят и за него никой не си направи труда. Тогава се оказа, че има два земеделски язовира, които не се използват за нищо – „Порой“ и „Ахелой“, на територията на Бургас, които общо могат да поберат око 50 милиона кубика.

Това означава цяла една година Бургас да си има вода, без да взима. Но нищо не се случи, защото се скараха коя фирма да го направи.

„Камчия“ и „Ясна поляна“ са на 17% запълнени.

Според него спасението е било именно в „Порой“ и „Ахелой“, за да може днес поне някаква вода да има там.

„Трябваше да ускорят строителството на стената на „Порой“ и „Ахелой“ и да може през тези 4 г. да се напълнят с някакво количество, което да помогне да се изкара годината, ако няма дъжд“, посочи Ревизоро.

Той каза и защо в Северна България в момента има голяма криза с водата.

„Там са едни от големите водоеми и повърхностите води падат надолу. Такава е просто геологията. Там пропадат с времето надолу и затова количеството намалява.

Затова винаги съм казал, че в Плевен всичките водоизточници започват да пропадат и да няма вода в тях, а в същото време чувам, че единият министър казва – не знаем какво да правим, другият каза: Давайте на земеделците да копаят с монтажа, за да си намерят вода. А като пресъхват язовири, започваш да копаеш и подземните води да вадиш какво ще стане ли – на всички баби ще пресъхнат кладенците.

Това ще е резултатът в повечето места в Северна България“, обясни Димитров.

В Плевенско близо 20 селища са на режим, а в областния град имат вода само по осем часа в денонощието. 281 селища са на воден режим у нас.

„Не може хората, които предизвикаха кризата, да обяснява как имат страшни идеи да я преодолеят. Тези хора няма да се справят! Дано да вали в Бургас“, зави в заключение той.

Related posts

Зеленски огласи страшен план на Путин, свърза го с Тръмп

Още един кмет наточи секирата, задава се тежък удар

В държавата ври и кипи, а Киро отпраши с Линда към… СНИМКИ

Този уебсайт използва бисквитки, за да подобри вашето изживяване. Ще приемем, че сте съгласни с това, но можете да се откажете, ако желаете. Прочетете повече