Начало Последно добавени Никога не сте знаели за този “енергиен вампир” в дома си, ето и останалите му минуси

Никога не сте знаели за този “енергиен вампир” в дома си, ето и останалите му минуси

от CrimesBG
0 коментара

Времето навън вече е достатъчно студено, за да е необходимо да включим отоплението вкъщи. И това неминуемо може да породи потенциално опасни ситуации.
Когато се отопляваме на парно, те не са чак толкова много, но не същото е положението, ако затопляме помещението с конвекторна печка, маслен радиатор или вентилаторна, която е позната и като духалка.
В САЩ например всяка година се регистрират по около 44 210 пожара, причинени именно от преносими или стационарни отоплителни тела, пише lifestyle. Ето защо е важно да спазваме някои важни правила за безопасност.

Правилното място

Може да се отопляваме на климатик или парно, но да се случи така, че поради някаква причина останем на студено. И тогава да решим да се стоплим по алтернативен начин.
Важно е да разположим уреда на поне метър разстояние от всякакви лесно запалими предмети или материи като завеси и спално бельо.
Добре е отоплителният уред да бъде поставен върху равна повърхност и под него да няма килим например. Също така трябва да е далеч оживените в къщата места, където минаваме най-често, защото там има по-голям шанс неволно да го съборим.

Без удължители

Наистина важно е да включваме отоплителните уреди директно в контакта, защото така минимизираме шансовете нещо да се обърка. Често допускана грешка е използването на удължители, когато кабелът не е достатъчно дълъг.

Допълнителна сигурност

За да сме сигурни, че няма да се стигне до пожар, не трябва да оставяме уредите включени или когато ни няма, или докато спим.
По-разумен вариант е да закупим смарт уред, който може не само да се програмира, но и да бъде следен през смартфона по всяко време. По този начин значително ще намалим риска от използването му без надзор, пише Better Homes & Gardens.

Нещо ново

Експертите съветват да помислим за нов отоплителен уред, макар сегашният да работи и върши работа, когато той е наистина стар. Особено, когато дори не можем да се сетим преди колко време сме го закупили.
Просто защото дефектните и протрити кабели са предпоставка за повреда, а от нея да се стигне и до нежелани последици за дома ни.

Може също да харесате

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?

Този уебсайт използва бисквитки, за да подобри вашето изживяване. Ще приемем, че сте съгласни с това, но можете да се откажете, ако желаете. Приеми Прочетете повече

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00

За нас

Вашият прозорец към света – новини, които вдъхновяват!

Избрани публикации

Бюлетин

Абонирайте се за нашия бюлетин за нови публикации.